W majowej edycji Szkoły Prototypowania organizatorzy Centrum Nauki Kopernik postawili na całkowitą interdyscyplinarność. Ze zgłoszeń z całej Polski, wyselekcjonowali 20 nauczycieli przedmiotów ścisłych, humanistycznych oraz artystycznych, a następnie zamknęli ich na pięć dni w Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego.
Uczestnicy Szkoły Prototypowania podczas 5-dniowych warsztatów przeszli wspólnie przez proces szybkiego prototypowania. Projektowali, konstruowali oraz wprowadzali ulepszenia – mając do dyspozycji całe zaplecze Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego oraz nieograniczony dostęp do konstruktorów i pracowników naukowych CNK.
Powstało 10 prototypów autorskich pomocy naukowych o intrygujących nazwach: Magnetyczne jeżowce, Biomechaniczny paradoks, Początek, Obecność, Bokeh à la carte, Stała Zmienności - pomagały one w zrozumieniu zjawisk optyki, reguł matematycznych, fizycznych właściwości niektórych cieczy i ciał stałych. Każda z grup projektowych starała się stworzyć prototyp eksponatu, który pokaże zjawisko oraz zaangażuje obserwujących do udziału w odkrywaniu i zrozumieniu przedstawianego zjawiska. W ostatnim dniu wszystkie skonstruowane przez nas prototypy przeszły testy na zwiedzających i animatorach Wystaw Centrum Nauki Kopernik - to były wspaniałe doświadczenie!
Oprócz 40 godzinnych warsztatów organizatorzy przygotowali dla nas niespodzianki: warsztat w oparciu o narzędzia teatru improwizacji oraz udział w Wieczorze dla Dorosłych!
Szkoła Prototypowania była doskonała okazją do zdobycia nowych umiejętności, wymiany doświadczeń oraz nawiązania inspirujących kontaktów. Mieliśmy możliwość doświadczyć - w bezpiecznych warunkach, stworzonych przez prowadzących - całej palety emocji, od radości z odkrywania, poprzez frustracje z niemożności, po wdzięczność za możliwość uczestnictwa w tym wyjątkowym doświadczeniu.